Colorovanka

przez Jacek Kopiec
Magda Brudzińśka
wokal, altówka
Jacek Kopiec
akordeon
Jarek Olszewski
klawisze
Michał Braszak
gitara basowa
Bartek Szczepański
perkusja, produkcja muzyczna

Colorovanka to świeże spojrzenie na muzykę etniczną. Odważne połączenie tradycyjnych piosenek i instrumentów z elektronicznymi brzmieniami.
Projekt narodził się na krakowskim Kazimierzu, gdzie renesans przeżywa muzyka aszkenazyjska (klezmerska) i bałkańska, a w dziesiątkach pubów można posłuchać jazzu, muzyki improwizowanej i klubowej. Muzyka i języki mieszają się ze sobą tworząc niepowtarzalny klimat dzielnicy, który był główną inspiracją do stworzenia Colorovanki.
Muzycy, którzy od kilkunastu lat eksperymentują z różnymi stylami, zebrali wszystkie kolory Kazimierza w jedną muzyczną „Colorovankę”. Magda Brudzińska (wokalistka i altowiolistka) oraz Bartek Szczepański (aranżer i perkusista) zaprosili do współpracy świetnych krakowskich muzyków.

Zwieńczeniem projektu stała się wydana (15 kwietnia 2013 roku) przez Polskie Radio płyta „Magda Brudzińska – Colorovanka”.

 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj