Heroes of Bellows Trio

przez Jacek Kopiec
Jacek Kopiec
akordeon
Maciej Zimka
akordeon
Wiesław Ochwat
akordeon

Trzech akordeonistów, których drogi skrzyżowały się podczas wspólnych studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie, szybko odnalazło wspólny muzyczny język, co zaowocowało powstaniem wyjątkowego akordeonowego tria.

Maciej Zimka to znakomity wykonawca i kompozytor muzyki akordeonowej, legitymujący się mnóstwem sukcesów na obu polach swej artystycznej działalności. Jest zaangażowany w wiele różnorodnych artystycznie projektów, często wykraczających poza świat muzyki.

Wiesław Ochwat to akordeonista, który doskonale czuje się zarówno w muzyce poważnej, jak i innych gatunkach muzycznych, takich jak tango, jazz, a także w sztuce improwizacji, którą doskonalił podczas licznych zajęć indywidualnych z włoskim wirtuozem akordeonu Claudio Jacomuccim. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów akordeonowych w Polsce i za granicą. Podobnie jak Maciej Zimka, kooperuje on z wieloma znanymi artystami, prowadząc bardzo aktywne życie koncertowe.

 „4-2-3” (koncert autorskich kompozycji w różnych stylach)
Muzyka, którą tworzy trójka akordeonowych przyjaciół, to połączenie energetycznych i wyrazistych rytmów z nieco nostalgicznym charakterem snutych melodii. Dający się wyczuć w ich kompozycjach ukłon w stronę „minimal  music” stwarza dla Słuchacza przestrzeń do kontemplacji i refleksji. Nieco  tajemnicze „4-2-3” to tytuł jednej z ich kompozycji, której geneza sięga wspólnych początków tria na krakowskiej uczelni muzycznej. Każdy ich koncert to niezapomniana podróż przez świat akordeonowych dźwięków, która zawsze gwarantuje publiczności niezapomniane doznania.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj