Kopiec & Południak Duo

przez Jacek Kopiec
Jacek Kopiec
akordeon
Piotr Południak
kontrabas

Piotr Południak, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, to jeden z najlepszych polskich kontrabasistów jazzowych. W swoim dorobku artystycznym posiada najwyższe laury wszystkich najistotniejszych polskich konkursów jazzowych (m. in. I miejsce na Festiwalach Jazz Juniors, Jazz nad Odrą czy Krokus Jazz Festiwal). Z Jackiem Kopcem współpracują od 2011 roku, współtworząc różnorodne projekty o wysokim poziomie artystycznym. W 2015 roku zdecydowali się stworzyć duet, którego instrumentarium jest na światowych scenach muzycznych niezmiernie rzadko spotykane.

The Story of Collapsing” (koncert autorskich jazzowych kompozycji)
The Story of Collapsing” to tytuł jednej z kompozycji Jacka Kopca, będącej w repertuarze duetu. „Collapse” w języku angielskim oznacza nie tylko „upadanie”, ale także „syntezowanie”. I właśnie to drugie znaczenie oddaje ducha, w którym zespół tworzy. Dwaj utalentowani muzycy stosują bardzo oryginalne podejście do zastosowania kontrabasu, który często przejmuje rolę instrumentu wiodącego i prowadzi główną melodię. Zespół wykonuje kompozycje własne, silnie nacechowane jazzowym i improwizowanym charakterem. Znakiem rozpoznawczym duetu z całą pewnością jest duża melodyjność wykonywanych tematów i dopracowanie formy nawet w najmniejszym szczególe. Charakter każdego ich koncertu można opisać jako kameralny, nastawiony na zasłuchanie się w muzycznej przestrzeni i refleksję, jednak w repertuarze znajdują się również utwory energiczne czy wręcz wirtuozowskie.

– Materiały prasowe –

“Akordeon i kontrabas brzmiały doskonale. Najwspanialszymi momentami artystycznymi były chwile miękkiego piano, niewielu muzyków potrafi zagrać w taki sposób.”

Kathrin Simon

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj